orchidej-typy-moje-oblíbená-květina

Pokud se mě zeptáte, jaké druhy orchidejí existují, zeptám se vás, jaké typy lidí tam jsou. Existují lidé velcí i malí, chytří i nepříliš inteligentní, introvertní a extrovertní, lidé různých barev pleti a lidé z různých částí světa. Najdete zde také mnoho různých druhů orchidejí – různé barvy, druhy a hybridy, miniaturní a standardní velikosti, mnoho rodů z různých částí světa. Pojďme se tedy zaměřit na orchideje, které si pravděpodobně koupíte a pěstujete.

Nádherná můrová orchidej

druh orchideje phalaenopsis růžová purpurová

Pravděpodobně nejběžnějším druhem orchideje je můra nebo orchidej phalaenopsis. Jedná se o rostliny, které si můžete koupit ve standardním obchodě s potravinami. Nebo pokud bydlíte poblíž asijského supermarketu, možná jste viděli zaparkované nákladní vozy s bílými nebo purpurově růžovými květy. Někteří módní nebo návrháři interiérů dokonce tuto fialovou barvu označovali jako „orchidej“. (To by bylo pro pěstitele orchidejí velmi matoucí, protože orchideje přicházejí v milionu různých odstínů a barev, ale jsou to stejní lidé, kteří vynalezli barvy jako kyselý citron a ochucená hořčice.)

Druh orchideje: orchidej Phalaenopsis

druh orchideje phalaenopsis růžový

Ve volné přírodě lze nalézt epiphyty Phalaenopsis, které rostou na stromech v neustále vlhkém prostředí. Obvykle mají dlouhé květinové špičky, a proto vypadají velmi ladně. Tyto druhy květin mají sílu a eleganci, když jsou přineseny dovnitř, rozjasní šedou atmosféru, i když váš přítel nechal ponožky na podlaze. Phalaenopsis jsou nyní široce pěstovány jako pokojové rostliny. Ačkoli obvykle kvetou jen jednou nebo dvakrát za rok, jejich květiny mohou často žít dva až tři měsíce.

Dendrobium orchidej

druh orchideje dendrobium bílý

Dalším druhem orchideje, která může růst doma, je takzvaná „thajská restaurace orchidej“. Tyto druhy orchidejí jsou hybridy dendrobia a lze je vidět v thajských restauracích, které zdobí své stoly čerstvě řezanými květinami.

Dendrobium hybrid

druh orchideje dendrobium primulinum

Přicházejí v mnoha barvách (bílá, zelená, fialová, růžová, žlutá a další) a vyžadují poměrně teplé prostředí. Ve skutečnosti by mohli přijít o listy v zimě, když okolní teplota klesne pod zhruba 15 ° C. Ale „Thai-Restaurant Orchidee“ je opravdu jen malá skupina hybridů z rodu Dendrobium. Dendrobium je ve skutečnosti jedním z největších rodů orchidejí.

druh orchideje dendrobium findlayanum

Druhy Dendrobium žijí jako epifyty a litofyty na Nové Guineji, v jižní Číně, Thajsku, Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, na Tahiti a v mnoha dalších. V důsledku toho je obtížné generalizovat, jak přesně se o tyto druhy orchidejí starat. Některé z nich vyžadují chladné noci od 10 do 15 ° C, zatímco jiné potřebují teplé teploty kolem 27 ° C. Proto je tak důležité porozumět jejich přirozenému prostředí, abyste jim mohli udělat radost.

Papučová orchidej

druh orchideje ladyslipper bílý

Moje oblíbená orchidej je orchidej Lady Slipper kvůli jejímu zvláštnímu vzhledu. Jsou jako žádné jiné druhy květin a mají pytlovité rty. Většina suchozemských a litofytických orchidejí patří do čtyř rodů Paphiopedilum – Phragmipedium, Cypripedium a Selenipedium.

Ale většina Cypripedium a Selenipedium nejsou rostliny pro začátečníky, protože jejich pěstování by mohlo být docela obtížné, pokud nemáte klima mírných oblastí, kde Cypripedium roste na vašem dvorku!

Kukla Paphiopedilum Kobold

druh orchideje ladyslipper

Paphiopedilum můžete snadno koupit v extravagantních obchodech s potravinami, a pokud ho tam nenajdete, najděte chovatelský obchod, se kterým ženy nakupují s malými psy v taškách! Zatímco tyto druhy květin přicházejí v jemných růžových, poutavých žlutých, nevinných bílých a dalších jemných barvách, mnohé z nich jsou tmavě červené, hnědé a zelené s chlupatými lístky. Borneův neslavný Paphiopedilum Sanderianum má boční sepaly (okvětní lístky), které mohou být až 1 metr dlouhé! Tato velmi vyhledávaná rostlina může stát stovky dolarů. Existuje však mnoho nádherných rostlin Paphiopedilum, které nejsou tak drahé.

Druhy orchidejí: lodní orchidej

druh orchideje cymbidium

Tady v jižní Kalifornii jeden druh orchideje roste velmi dobře. To je lodní orchidej nebo cymbidium. Tyto druhy orchidejí byly vysazeny a zobrazeny v poezii již od doby Konfucia – před více než dvěma tisíci lety. Jsou stále populární pro své velké, nápadné a dlouhotrvající květiny.

druh orchideje cymbidium lila

Růžové, žluté, zelené, červené, hnědé, broskvové nebo kombinované květy lze použít také jako řezané květiny-pokud měníte vodu každý den.

druh orchideje brassia orchidej příroda

výzdoba druhů orchidejí

druh orchideje dámská pantofle orchidej

druhy orchidejí ve žluté barvě

druhy orchidejí v růžové barvě

druh orchideje laelia purpurata

druh orchideje masdevallia

druh orchideje masdevallia

druh orchideje masdevallia Measiana

druh orchideje miltonia orchideje maceška

druhy orchidejí

druh orchideje odontoglossum cirrhosum

druhy orchidejí

druhy orchidejí orchideje

druhy orchidejí aranžování orchidejí

druhy orchidejí hybridní orchideje

druhy orchidejí orchideje ve váze

druhy orchidejí lázeňské květiny

druhy orchidejí a sukulentů

druh orchideje druh orchideje bílý a zelený

druh orchideje paphiopedilum brassia dendrobium nobile-cattleya-zygopetalum

Druhy orchidejí

druh orchideje pareidolia

druh orchideje phalaenopsis tote bag

druh orchideje purpurata tipo orchidee en vente

druh motýla orchideje

druhy orchidejí černé květy

druhy dekorací stolu pro orchideje

druh orchideje vanda

druh orchideje vandachristensonianum

druhy orchidejí černé orchideje

druh orchideje vanda coerulescens

druh orchideje vanda denisoniana

nápady pro typy orchidejí domů

druhy orchidejí

druh orchideje balerína orchidej

druhy orchidejí modré orchideje

druhy květů orchidejí včelí orchidej

druhy orchidejí černá orchidej

Druhy orchidejí Orchideje v misce

druh orchideje brassia orchideebloom