Hnětení betonu

Lití dekorací z betonu bylo včera. S modelováním betonu se naplňují zcela jiné možnosti návrhu. Hranice kreativity určuje pouze vaše vlastní představivost. Zde se kombinují vlastnosti jílu a konvenčního betonu.

Co je to vlastně hnětení betonu?

Co je to vůbec hnětený beton?

Tento speciální beton se téměř neliší od běžného licího materiálu. Hlavními složkami jsou stále cement, písek a voda. Aditiva v této směsi jsou však velmi důležitá pro hnětitelnost. Často se přidávají malá skleněná vlákna, aby vlastnosti podobné těstu získaly vysokou úroveň stability. Hotové směsi z obchodu smíchejte s vodou jako obvykle.

Originální hnětací beton a krásné pokyny pro kutily získáte v Sariině garáži. Pokud se chcete o novém Kreativ Beton dozvědět více, podívejte se na Sari’s Garage: Hnětení betonu

Měli byste začít trochou vody a vždy dobře promíchat. Zvyšujte množství vody v malých krocích, dokud hmota nemá správnou konzistenci, abyste si mohli vyzkoušet své modelovací konkrétní nápady. Pokud přidáte příliš mnoho vody, je velmi obtížné to kompenzovat hotovou směsí. Měli byste také dodržovat pokyny výrobce týkající se množství vody. Po promíchání můžete hnětací beton zpracovat jako hlínu nebo modelovací hmotu pro děti. Obvykle na to máte hodinu. Poté vaše hmota ztvrdla natolik, že už ji také nelze tvarovat. Tento beton má oproti hlíně velkou výhodu, že se nemusí pálit. Vytvrzuje jako stavební beton a je stejně odolný.

Vyrobte si hnětení betonu sami

Vyrobte si hnětení betonu sami

Na vyzkoušení si také můžete vyrobit vlastní modelovací hmotu. K tomu potřebujete cement, ptačí písek, vodu a mycí prostředek. Nejprve smícháte cement s pískem v obvyklém poměru. Když jsou tyto dvě přísady suché, důkladně je promíchejte. Dále přidejte 3 až 5 polévkových lžic mýdla.

Jediné, co chybí, je voda jako poslední přísada. Protože ale potřebujete méně vody než u klasické betonové směsi, měli byste si cestu k optimální konzistenci cítit po malých krocích. Protože je základní směs velmi suchá, měli byste si ruce chránit před vysycháním v rukavicích. V porovnání s originálem u varianty „udělej si sám“ musíte akceptovat mírné odchylky v tvárnosti. Pro počáteční zkušenost s novým kreativním materiálem to však stačí.

První kroky a modelování konkrétních nápadů

Nejlepší je začít s jednoduchými tvary. K tomu stačí obvyklé nádobí z kuchyně. Tyto vykrajovátka na cukroví už samozřejmě nejsou vhodná pro následné pečení. Hnětací beton můžete vyválet jako těsto a vykrajovat tvary. Pomocí těchto motivů můžete zdokonalit nádoby nebo jiné povrchy. Později budete moci vytvářet okvětní lístky růží a další filigránové ozdoby.

Ale vždy smíchejte jen tolik hnětitelného betonu, kolik můžete v období sucha skutečně zpracovat. Jako nováčkovi nezaškodí začít s hliněnými pracemi s jednoduchými tvary a nádobami, jako ve škole. Plochy pak můžete okořenit vzory nebo jinými motivy. Tento beton můžete také poškrábat nebo orazítkovat. Z knih na dorty můžete získat spoustu modelovacích konkrétních nápadů. Vytvořte několik figurek z nového kreativního betonu pro své děti nebo s nimi.

První kroky a modelování konkrétních nápadů

První kroky a modelování konkrétních nápadů

Je hnětený beton jedovatý?

Hotový beton pro hnětení není škodlivý. Můžete jej také použít uvnitř. U varianty s vlastní směsí byste se jí však měli vyhnout, protože hotový beton podléhá různým specifikacím. Díky doplňkům hraček, které si sami navrhnete, by vaše děti měly mít za sebou orální fázi. Přibližně od 12 let by již nemělo existovat žádné nebezpečí. S vašimi nápady na modelování betonu můžete navrhnout svůj domov a zahradu individuálně. V mnoha oblastech života existují návrhy a nápady. S hnětacím betonem máte velkou výhodu, že schne ve vzduchu sám. Je také nepropustný pro vodu. Z hlediska trvanlivosti je na stejné úrovni jako stavební beton. Prožijte své kreativní sny a zkrášlete své okolí jedinečnými sochami.