Botník sám dělat nápady a návrhy

Máte spoustu bot a nemáte je kam uložit? Pak jste tady správně! V tomto článku vám ukážeme, jak si můžete na kolečkách postavit praktickou skříňku na boty sami! Naše pokyny jsou velmi snadné a nepotřebujete mnoho materiálů. Může vám také ušetřit nějaké peníze místo nákupu nového kusu nábytku. A v neposlední řadě – pracovat se dřevem a zvládnout něco sám je opravdu zábava. Přesvědčte se sami vyzkoušením našeho nápadu! Přejeme hodně zábavy a úspěchů!

DIY botník: potřebný materiál a nástroje

Montážní návod na botník

Postavte si vlastní botník

Nápady na design skříně na boty

praktická skříň na uložení obuvi

malá šatna do předsíně

velká dřevěná skříň otevřená obuv

prostorově úsporná police pro vysoké podpatky

Police praktická obuv chodba

Botník sám dělat nápady a návrhy

Boty uchovávají nápady a návrhy

Nízká bota s posezením na chodbě

velká skříňka na boty v bílé barvě

Elegantní skříň na boty z tmavého dřeva

Botník vzorovaný moderní vzhled

Naši praktickou skříňku na boty na kolečkách lze snadno tlačit tam a zpět. Doporučujeme také namontovat na zadní stranu velké zrcátko. To vám dává příležitost naposledy se podívat na svůj celkový outfit, než vyrazíte ven. Navíc, pokud je záda otočena dopředu, boty už nebudou vidět a váš vchod bude vypadat úhledně!

Jaké dřevo používáte Postavte si botník, necháme na vaší vlastní chuti. Panely MDF, jednoduché dřevěné panely, lepené dřevěné panely – všechno je možné &# 128578; Pro náš projekt budete potřebovat následující materiály:

 • 1 police: 50 x 30 x 2 cm
 • 1 víko: 50 x 30 x 2 cm
 • 5 koncových proužků: 46 x 4 x 2 cm
 • 2 boční stěny: 160 x 30 x 2 cm
 • 1 zadní stěna: 160 x 46 x 2 cm
 • 4 police: 46 x 30 x 2 cm
 • 16 dřevěných hmoždinek: průměr 0,8 cm; 2,2 cm dlouhý
 • 4 otočná kolečka: průměr 7,5 cm
 • 1 zrcadlo: 150 x 40 x 0,4 cm

Budete také potřebovat nějaké nástroje:

 • Šrouby
 • Akumulátorový šroubovák
 • Lepidlo na drevo
 • oboustranná zrcadlová páska

Postavte si praktickou skříňku na kolečkách sami: jak na to?

Stylová skříňka na boty se zrcadlovou stěnou

Dveřní zrcátko do skříně

Nejprve byste měli boční panely vybavit otvory a hmoždinkami. Na každou boční část vyvrtejte 2 otvory – 30 cm od horního okraje. Vzdálenost k bočním okrajům by měla být 5 cm. Stejným způsobem vytvořte další 3 řady otvorů, ve kterých otvory na sebe navazují ve vzdálenosti 30 cm. Obzvláště důležité je nevyvrtat otvory úplně! Místo toho vyvrtejte hloubku asi 1 cm a pomocí hmoždinek připevněte hmoždinky. Hmoždinky musí vycházet asi 12 mm od otvorů – ty později poslouží jako podpěry pro mezipodlahy.

Dále postavte tělo skříně na boty. Pomocí lepidla na dřevo spojte zadní stěnu se dvěma bočními díly jednoduchým umístěním zadní stěny mezi ně. Víko a dno zafixujte lepidlem na dřevo, nechte pár hodin zaschnout a zafixujte šrouby, aby byla skříň stabilní.

Nyní byste měli jednoduše položit mezipoličky na dřevěné hmoždinky. Poté přilepte 5 dřevěných pásů jako dokončovací pásy. Pásy byste měli umístit tak, aby byly vpředu v jedné rovině s bočními pásy a podlahou. Koncové lišty slouží k zabránění vyklouznutí a pádu obuvi při otáčení nebo rolování skříně.

Dále byste měli na spodní stranu namontovat otočná kolečka. Poté postavte botník a … je již hotový &# 128578; V neposlední řadě byste měli zrcadlo připevnit na zadní stranu. Pokud si přejete, můžete tento krok také vynechat. Zrcadlo dodá skříni ještě stylovější vzhled a malá chodba bude vypadat ještě prostorněji. Jeho upevnění také není vůbec obtížné. K tomu jednoduše použijte oboustrannou zrcadlovou pásku. Zrcadlo byste měli umístit tak, aby bylo asi 5 cm od okrajů zadní stěny. A hotovo! Další variantou je použít zrcadlo, které je jen poloviční velikosti. Zbývající oblasti lze natřít tabulovým lakem nebo obložit korkovými dlaždicemi. Získáte tak originální pinboard nebo praktický prostor pro poznámky a zprávy.

Další nápady na stavbu praktické skříně na boty můžete získat z našich fotografií. A zde vám předkládáme snadný návod na otočné regály na boty. Snad se vám to také moc líbí!

Udržujte boty ve skříni v pořádku

Skříň na boty natřená dřevem na kolečkách

praktická skříň na uložení bot

Skříň pro uspořádání mobilní obuvi

Skříň na chodbu světlé dřevo

Postavte si botník z europalet

Boty uchovávají praktické nápady

Boty anodrnen velká skříň bílá

Skříň na boty se zrcadlovými dveřmi různých modelů

dřevěná skříň na boty

Skříň na boty se skleněnými dveřmi velmi stylová

Praktické modely skříněk na boty

Boty ukládají tubu bílou

Skříň na boty šedá