Úspěšný návrh stěny může převrátit design interiéru vzhůru nohama. Mnoho lze dosáhnout designem stěn, kterého je jinak obtížné dosáhnout jinými interiérovými prvky. Zdůrazněné stěny mají v moderním interiérovém designu zvláštní hodnotu. To nás inspirovalo, abychom to dnes dali do středu našeho příspěvku. Zdůrazněná stěna v interiéru nepochybně skvěle zvýrazní. Ale nejen. Jaké možnosti designu akcentovaná stěna nabízí, se dozvíte v následujících řádcích.

Zdůrazněná stěna je v moderním prostoru na spaní často něčím určitým

přízvuk stěna tmavá stěna barva vybavení ložnice

Neobvyklý design stěn vyhání nudu z místnosti

Pointa zobrazovací stěny je, že to neznamená kompletní zařízení s odpovídajícím motivem nebo materiálem, ale pouze design stěny. Tímto způsobem můžete dosáhnout různých efektů. Buď místnost strukturujete, nebo jí dáte určitý pocit.

K tomu dochází, aniž byste museli výrazně měnit téma nebo barevné schéma interiéru. Ve většině případů by alespoň jeden další prvek interiéru měl odpovídat přízvukové stěně. Tím je zajištěn jednotný celkový obraz. Vyberte si tedy příslušenství nebo lampu, která zvýrazní stěnu souboru.

Moderní design interiéru nesmí v žádném případě působit monotónně. Zútulnit místnost tak, aby působila dynamicky, proto není snadný úkol. K tomu použijete několik vizuálních triků, například samotné přízvukové stěny. 3D dřevěné panely a fototapety jsou krásnými příklady toho, jak dát obývacímu pokoji nebo ložnici větší hloubku.

Jedna stěna může v místnosti vytvořit nádherné akcenty. Hlavní funkcí přízvučných stěn je soustředit se na sebe. Nejjednodušší způsob, jak navrhnout přízvučnou zeď, je barva a tapeta. V tomto případě obvykle volíte výrazné barvy a nápadné motivy. Existuje však mnoho dalších možností přízvukové stěny. Patří sem dlaždice a cihly, tabule a dřevo. Umělecké předměty a zrcadla také dávají velký prostor pro vytvoření nádherné dekorativní stěny. Zvláště stojí za to navrhnout zrcadlovou zeď v malých místnostech. Tím se místnost opticky rozšíří.

Zdůrazněné stěny dodávají místnostem vzrušující vzhled

akcentová stěna květinová tapeta nápady obývacího pokoje čerstvé vybavení

Přeneste cihlovou zeď do popředí s rostlinami

Chladné akcenty Akzentwand nastavují moderní ložnici

Při návrhu interiéru použijte správně akcentovanou zeď

Zdůrazněné stěny jsou dobrou volbou, když pokoje potřebují nadýchat se čerstvého vzduchu. Tím se získá nábytek i barevné schéma. Kontrast můžete snadno vytvořit pomocí přízvučných stěn. Je ale důležité, aby se nábytek a design stěn současně doplňovaly. V opačném případě by účinný design stěn mohl také dobře harmonizovat s celým konceptem místnosti. Jemný monochromatický vzor například promění ložnici v oázu pohody. Role přízvučných stěn závisí na tom, jak velká je místnost, jaké barvy jsou přítomné a jaká atmosféra tam panuje.

Velkou výhodou přízvukových stěn je, že dodávají interiéru osobnost. Obvykle kombinujete akcentní stěnu s neutrálními barvami. To je tedy nádherně zvýrazněno. Pokud ale chcete vyvážit vyvážení barev v interiéru, můžete přidat jednotlivé prvky, které se dobře kombinují se stěnou.

Tmavá akcentovaná stěna přináší do interiéru dávku dramatu

nápady na výzdobu jídelny s akcentní stěnou

Klíčovým faktorem při výběru správné akcentové stěny je samozřejmě styl bydlení, ve kterém je místnost zařízena.

Hodně útulnosti je v obývacím pokoji vždy na denním pořádku, což je také třeba vzít v úvahu při výběru akcentních stěn. Oblíbené jsou zde stěny ze dřeva a přírodního kamene. V případě, že chcete do interiéru vnést určitou dynamiku, se však jako vhodnější ukáže živá fototapeta. Výrazné barvy a velké prvky vzoru osvěžují místnost. Obývací prostor ve skutečnosti často představuje zvláštní scénu pro vaše vlastní preference a možnosti uměleckého designu. V moderní jídelně často experimentujete s intenzivními barvami a nápadnými vzory a motivy. Jídelna je považována za čerstvý obývací prostor, kde nejíte jen jídlo, ale trávíte čas se svými oblíbenými lidmi. V ložnici naopak obvykle vybíráte barvy a motivy akcentních stěn, které uklidňují, relaxují a inspirují.

Často se ale stává, že dekorativní stěna jednoduše překračuje koncept zařizování. Například v minimalistickém interiéru existuje tendence k tomu, aby jedna stěna byla vhodná k přilákání všech bloků.

V případech, kdy chcete neutrálnímu designu interiéru předat svůj vlastní charakter, je pro tento účel ideální akcentovaná stěna v oblíbeném stylu zařizování. Cihlová zeď přináší do obývacího pokoje industriální nádech a květinová tapeta ošumělý elegantní pocit. Měkké květinové vzory a přírodní motivy naopak okoření skandinávský interiér.

Monotónnímu interiéru je třeba se ve všech směrech vyhnout 

Akzentwand červená stěna barva svěží vnitřní dekorace domácí kancelář

Cihlová zeď dává obytnému prostoru více charakteru 

přízvuk zeď cihlová zeď obývací pokoj vytvořit nový interiér

Podívejte se také na interiéry, které jsme shromáždili ve vzrušující obrazové galerii. Představují mnoho nápadů na akcentovanou zeď. Určitě čerpáte inspiraci pro vlastní čtyři stěny!

V moderní koupelně je také místo pro akcentovou zeď

přízvuk obklady bílé dlaždice metra moderní koupelna

Dávejte pozor, na jakou barvu dáte přízvuk!

Akzentwand vytvoří svěží obývací pokoj s odstíny zelené

Klidné a zároveň osvěžující barvy si ve spací části přijdou na své

přízvuk zeď zelená přízvuk stěna pohodlí a svěžest

Koupelna dostává rustikální nádech

Akzentwand nápady na vybavení koupelny z přírodního kamene

Světlé barvy a vzory dělají ložnici opravdu útulnou

přízvuk zeď ložnice cihlová zeď neutrální barvy

přízvuk stěna ložnice modrá stěna ložnice stěna

přízvuk zeď modrá přízvuk zeď moderní jídelní kout

akcentní stěna ložnice světlý koberec světlo povlečení

Nápady na stěnu s akcentovanou stěnou pro vybavení malé ložnice

přízvuk stěna falc technologie útulná ložnice

Akzentwand nástěnná tapeta květinovým vzorem okořenit jídelní kout

Akzentwand nástěnná tapeta design domácí kanceláře

přízvuk zeď obývací pokoj cihlová zeď industriální nádech