Jak vyrobit sušené květiny sami, vysvětleno krok za krokem

Milujete květiny a rádi jimi ozdobíte svůj domov? Pak jste tady správně! V tomto příspěvku vám ukážeme, jak byste mohli sami vyrobit sušené květiny, které neumírají tak rychle jako ty čerstvé. Můžete také zjistit, jak suché kytice naaranžovat a skladovat déle na. Podívejte se na naše nápady a inspirujte se jimi!

Vyrobte si sušené květiny sami: přírodní dekorace do domácnosti!

Vyrobte si sušené květiny sami

Výroba sušených květin sama je ve skutečnosti obzvláště snadná a je to skvělý nápad, pokud dáváte přednost přirozené domácí dekoraci. Krása suchých květin vás potěší i v zimě! K vlastnímu návrhu suché kytice potřebujete jen pár materiálů. Je ale důležité, abyste předem věděli, které květiny jsou pro sušení nejlepší. Pokračujte v čtení, abyste zjistili odpověď!

Bohužel ne všechny druhy květin jsou pro suchou kytici dobré. Květiny můžete sbírat na jaře a v létě, abyste později uspořádali suchou kytici. Nejlepší je rozhodnout se pro větvičky, větve, okrasné trávy, listy, šišky, kukuřici. Ty lze velmi snadno sušit a mají dlouhou trvanlivost. Ovoce, pšeničné klasy a metla květů jsou pro tento účel stejně dobré. Pokud jde o květiny, nejlepší volbou jsou levandule, růže, hortenzie, bodlák, šípky, slunečnice, vlčí bob, třapatka, gypsophila, chrpa, dámský plášť, celosa a stacie.

Které druhy květin jsou pro to nejlepší?

Návod, jak si vyrobit sušené květiny sami

Pokud si chcete sami vyrobit sušené květiny, měli byste to vědět Hortenzie jsou velmi populární. Lze je velmi snadno sušit, aniž by přišly o lístky. Suché kytice zůstávají svěží a neztrácejí tvar a texturu. Samozřejmě, pro takovou suchou kytici byste měli používat nejen hortenzie, ale také další dekorativní květiny a okrasné trávy. Jako věnec budou suché hortenzie vypadat stejně dobře.

Při přípravě květin na suchou kytici je také důležitý čas, kdy budou sbírány. Čas, který je pro tento účel nejvhodnější, je mezi 11:00 a 15:00. V tuto denní dobu se rosa již vypařila, takže byste se neměli bát, že by dodatečná vlhkost mohla zničit květiny. Květy pro suchou kytici by měly být sklizeny krátce před obdobím květu. Pokud jsou odříznuty, budou se vyvíjet o něco dále, takže by v suchu vypadaly docela pěkně. Pokud nechcete květiny použít hned, dejte je na suché místo, abyste je mohli použít později.

Výroba sušených květin sami: jak správně sušit?

Květiny řádně usušte

Nejdůležitější věcí je skutečně květiny řádně vysušit. Funguje to nejlépe, pokud skutečně necháte květiny ve vzduchu. Tekutiny z rostlin se postupně odebírají. To je nejlepší způsob, jak zachovat jejich tvar a krásu přirozeně. Aby si také udržely tvar, je dobré, když je pověsíte dnem vzhůru. Pokud byste ho položili na papír na stůl, suché květiny by nakonec vypadaly plochě. Nejlepší je sušit v temné místnosti, která je dobře větraná.

Doba schnutí se liší a závisí hlavně na druhu květin. Obvykle to trvá dva až osm týdnů. Pokud si nejste jisti, zda jsou rostliny ještě suché, můžete to zkontrolovat jednoduchým dotykem prstů. I když cítíte sebemenší vlhkost, měli byste nechat květiny ještě několik dní schnout. Když jsou květiny hotové, nastříkejte je trochou laku na vlasy. Tím se zachová tvar a barva rostliny.

Stejným způsobem se provádí sušení okrasných trav a větviček. Jediným rozdílem je, že je nemusíte věšet vzhůru nohama. Stačí je dát do nádoby (samozřejmě bez vody). Několik nápadů na aranžování suchých kytic byste mohli získat z našich fotografií!

Vyrobte si suché květiny sami hortenzie

Suchá kytice z elegantní pšenice

Sušené květiny si vyrobte a naaranžujte sami

Vyrobte si sušené květiny sami

Materiály pro výrobu suché kytice

krásná dekorace domu sušené květiny

Nechte pšenici zaschnout

Květiny sbírají přírodní dekoraci

Kytice suchá skvělý tip na dárek

Suché kytice s okrasnými trávami nádherný vzhled

Nechte květiny řádně uschnout

suché květiny krásný vzhled

Suchá kytice z okrasných trav

Skleněná váza na suché kytice krásně elegantní

suché hortenzie

Suchá kytice nádherný dárek pro zvláštní příležitosti

zkrášlete byt suchými květinami

Sušené květiny dělají růže samy

přírodní domácí dekorace bavlna

aromatická domácí dekorace levandule

Vyrobte si sušené květiny sami Vyberte druhy květin

Sušené květiny a okrasné trávy růžově purpurové

Podlahová váza se sušenými květinami

Sušené květiny samy dělají růže originální

Sušené květiny samy vytvářejí obrovskou kytici

Sušené květiny aranžují konferenční stolek

Sušené květiny samy poskytují užitečné rady

Sušené květiny a okrasné trávy skvělý nápad

suché růže a okrasné trávy krásně upravené

Vyrobte si sušené květiny sami: jak na to?