Andy Warhol pracuje s obrázky

Díla Andyho Warhola jsou symbolem popkultury na celém světě. Andy Warhol byl nejúspěšnějším a nejlépe placeným ilustrátorem v New Yorku ještě předtím, než začal dělat umění pro galerie. Navzdory sítotiskovým obrázkům Marilyn Monroe, plechovkám polévky a senzačním novinovým článkům se rychle stal synonymem pro Pop Art. Vynořil se z chudoby a temnoty východoevropské přistěhovalecké rodiny v Pittsburghu, aby se stal charismatickým magnetem pro bohémy v New Yorku a nakonec našel místo ve vysoké společnosti. Pro mnohé jeho vzestup odráží jednu z ambicí Pop Art přinést populární styly a témata do exkluzivních salonů vysokého umění. Jeho vzestup k oblíbenému postavení symbolu představuje nový druh slávy a proslulosti pro výtvarného umělce.

Andy Warhol Works: Marilyn Monroe

Andy Warhol pracuje: Portrét Marilyn Monroe

Klíčové myšlenky

Warholovy rané komerční ilustrace byly nedávno oslavovány jako aréna, ve které se naučil manipulovat s oblíbeným vkusem. Jeho kresby byly často zvláštní, dekorativní a rozmarné a jejich tón je zcela odlišný od chladné a neosobní nálady jeho pop artu.

Andy Warhol Works: John Lennon

Andy Warhol pracuje s portrétem Lennona Beatlera

Kultovní obrazy na obrazovce, kterými si Warhol na začátku šedesátých let vydobyl svoji pověst popového umělce, stále obklopuje velká debata. Někteří považují jeho sérii smrti a katastrof a jeho obrázky Marilyn za výraz jeho zármutku na veřejných akcích. Jiní je považují za jedny z prvních projevů „soucitné únavy“ – způsob, jakým veřejnost ztrácí schopnost soucítit s událostmi, od kterých se cítí být odstraněna. Jiní si myslí, že se jeho obrázky snaží zaregistrovat a zpracovat šok z děsivých událostí na obrazovkách.

Andy Warhol Works: Pop Art Lebka

Andy Warhol pracuje v Totenschaedel z roku 1976

Ačkoli ve 20. století mnoho umělců malovalo z populární kultury, Pop Art představuje důležitou novou etapu v rozdělení mezi vysokými a nízkými formami umění. Warholovy obrazy z počátku 60. let byly pro tuto vývojovou průkopnickou práci důležité, ale je otázkou, zda různorodé aktivity jeho pozdějších let byly stejně vlivné při rozšiřování dopadu Pop Art v jiných sférách. Dále podkopává hranice mezi světy vysokého umění a populární kultury.

Andy Warhol Works: Michael Jackson

Andy Warhol pracuje s popovou ikonou Michaela Jacksona

Ačkoli Warhol pokračoval v malování, oficiálně odešel z média v roce 1965, aby se zaměřil na výrobu experimentálních filmů. I přes roky zanedbávání se tyto filmy v poslední době těší širokému zájmu. Warhol je dnes považován za jednoho z nejvýznamnějších filmařů té doby.

Andy Warhol Works: Elvis Presley

Andy Warhol pracuje jako Elvis

Kritici tradičně zaznamenali Warholův kariérní útlum v roce 1968 poté, co ho zastřelila Valerie Solanas. Při sledování jeho raných obrazů ignorovali činnosti, které v dalších letech zaměstnávaly jeho pozornost – filmy, večírky, sběr, publikování a objednávání portrétů. Přesto si někteří začali myslet, že všechna tato úsilí představují Warholovo nejdůležitější dědictví, protože předznamenávají různé zájmy, činnosti a intervence, které dnes umělci mají.

Andy Warhol a portrét společnosti

Andy Warhol pracuje od Christiana Balea

Andy Warhol funguje jako rtěnka

Andy Warhol Werkedddd

Andy Warhol Werkeddd

Populární umělec Andy Warhol, posedlý celebritami, spotřebitelskou kulturou a mechanickou (re) produkcí, vytvořil jedny z nejslavnějších obrazů 20. století. Známý svými vtipy a uměním, občas uvažoval, že „umění je to, s čím se můžete dostat“ a „každý bude slavný 15 minut“. Warhol čerpal daleko od populární kultury a každodenních předmětů s díly, jako jsou jeho 32 Campbell Soup Cans (1962), sochy Brillo Paddose a portréty Marilyn Monroe, které dosahují média sítotisku s charakteristickými tvrdými hranami a plochými barevnými oblastmi . Warhol, známý svou kultivací celebrit, Factory Studio (radikální sociální a kreativní tavicí kotlík) a avantgardními filmy jako Chelsea Girls (1966), byl také mentorem umělců jako Keith Haring a Jean-Michel Basquiat. Jeho popová senzibilita je nyní standardní praxí a získávají ji významní současní umělci jako Richard Prince, Takashi Murakami, Jeff Koons a bezpočet dalších.

Andy Warhol works Velká umělecká výstava výstavy ikon pop -artu Amberg

Andy Warhol funguje

Popový umělec Andy Warhol se usmívá v New Yorku na této souborové fotografii z roku 1976.

Andy Warhol Art Car 1979

Andy Warhol BMW M1 1979

Andy Warhol se svým Art Car 1979

Andy Warhol Art Car 1979

Portrét Andyho Warhola

Andy_Warhol_Moonwalk_pink

Andy-Warhol_Krava

Andy-Warhol_Self-Portrait_2-images-resized Andy-Warhol-Benz-Patent-Motorwagen-Proof-Daimler-AG-The_Andy_Warhol_Foundation_for_the_Visual_Arts-resized   andy-warhol-moonwalk-resized

Andy Warhol pracuje zebra

Andy-Worhol-werke-Merilyn-Monroe-1964-  Velikost Blick_in_die_Ausstellung_Andy Warhol Silberpfeil a Streamline

Velikost BMW Art Cars Singen-018

Se změnou velikosti 20631658

epa04498086 Žena se dívá na dílo „Lebka“ (1976) od amerického umělce Andyho Warhola během náhledu na výstavu „Andy Warhol - smrt a katastrofa“ v muzeu „Kunstsammlung Chemnitz“ v Chemnitz, Německo, 21. listopadu 2014. 61 Kusy Warholovy skupiny děl s názvem „Smrt a katastrofa“ jsou v muzeu vystaveny do 22. února 2015. EPA / HENDRIK SCHMIDT

Galerie Kronsbein - Andy Warhol - britská královna Alžběta II

Zaměstnankyně galerie Maddy Adeane pózuje s Andy Warholem

Výroční recenze-2014-aukce-dva-Warholové-obrázky-změněna velikost

Muhammad Ali

velikost kolekce sáčků byla změněna

Změna velikosti autoportrétů umělce Andyho Warhola

umění-of-data-storage-can-be-found-with-andy-warhol-resized

warhol-70er-portraet-DW-Kultur-Stockholm-resized

warholmania-in-munich-more-than-can-soup-and-marilyn-41-58763721-resized

warhols_lennonx

warhol-teaser-new-DW-Kultur-Duesseldorf-resized