S čím si spojujete výraz „prázdninový dům“?

Většina lidí si spojuje slovo „prázdninový dům“ s nádhernými vzpomínkami z dětství. Může se také stát, že se objeví vzpomínky na nábytek, který nejde dohromady, tmavé stěny a všechny druhy retro kousků. Takové kousky mohou teď u prodejců nábytku stát majlant. Obecně je nábytek pro rekreační domy spojen s přístupností a snadnou údržbou.

fialový polštář obývací pokoj bílý sedací nábytek v prázdninovém doměNábytek v prázdninovém domě – spousta nápadů

Existují však také způsoby, kterými můžete chatu přenést do 21. století, aniž byste ztratili pocit nostalgie, který je pro tato místa tak zásadní.

“Prázdninové domy vytvářejí trochu více zábavy a hrají si nejen s nábytkem, ale také s dekorací,” říká Heather Smillie ze společnosti Heather Smillie Designs Inc..

“Prázdninový dům je útočištěm, takže dekorace může tuto postavu odrážet různými způsoby, jako jsou memorabilie, starožitnosti a sbírky různých druhů. Všechny tyto položky zde mají mnohem efektivnější účinek než kdekoli jinde.”.

Dřevěný nábytek je typický pro interiérový design prázdninových domů

ložnice dřevěný strop postel nábytek v chatě

Zde je pět metod, které lze použít k přidání elegance do prázdninového domu. Dále to jsou nápady na nábytek, který se snadno udržuje.

1. Zvolte pevné látky a povrchy

Mokré plavky, zablácené boty, různí mazlíčci … Nábytek lze opravdu čipovat. Vybírejte proto opravdu pevné materiály, a to jak na nábytek, tak na látky, kterými je potažen.

Fialové akcenty ladí s bílým designem interiéru

fialový bílý polštář gauč lustr nábytek v chatě

Heather doporučuje použít na textury látky jako len, bavlna a vlna. „Kdykoli můžete použít produkt, který se snadno udržuje, udělejte to!“ Říká.

Nastavte si v prázdninovém domě kuchyň

dřevěná chata židle kuchyně

Heather doporučuje používat barevnou podlahu a zdobit stěny čely, panely na stěnách a používat strukturu VMOS. To vše zajišťuje větší výdrž interiéru.

Dřevěné stoly a bílý gauč

bílý nábytek prázdninový dům obývací pokoj

2. Experimentujte s trendy

Pokud existuje módní trend, který se zdá být příliš odvážný pro váš domov, zkuste to na prázdninovém domě! “Velké královské události, jako je královnino jubileum, šíří trend” Británie “. Kombinace modré a červené dekorace může být zábava a dobíjení, “pokračuje Heather.

Tradiční kuchyně s tečkovanými polštáři

moderní moderní kuchyňský stůl

3. Použijte opakovaně použitelný nábytek

Prázdninové domy jsou vždy jako sběrné místo pro nábytek. Stejně jako staré hračky jsou to věci, které jsou již zastaralé, ale také něco, s čím se nějak nemůžete rozloučit.

Bílé skříně a moderní světle hnědé stěny

tradiční kuchyňská chata

“Ve skutečnosti se opětovné použití stalo nedílnou součástí moderního designu a je také trendem, který je principem architektury prázdninových domů,” říká Heather. „Pokud tedy najdete staré dveře a integrujete je do fasády svého domu, může to být perfektní řešení.“

Zelené a šedé prvky v interiéru obývacího pokoje

prázdninový dům se vzorem rozkládací pohovky

4. Vytvořte pěknou novou kombinaci svého nesourodého nábytku

Nábytek pro rekreační domy obvykle představuje sbírku rodinných dárků, nálezů z ulice nebo z bleších trhů. To vše může skončit strašným mišmašem, pokud člověk neudělá něco účelově pro lepší design.

Nábytek pro rekreační domy je sbírka rodinných dárků

kuchyňský jídelní stůl závěsné světelné závěsy

“Ale všechny položky lze dobře kombinovat pomocí doplňkové řady tkanin,” říká Heather. “Pro látky můžete zvolit jednobarevnější nebo doplňkovější barvu.” V obou případech jsou díky tomu různé kusy nábytku integrovány do společného obrazu a celý design bude mít nakonec hotový vzhled. “

Hnědé akcenty ladí s bílým dřevěným nábytkem

bílá kuchyňská židle stůl prázdninový dům

5. Spolehněte se spíše na efektivitu než na velké úsilí a práci!

Heatherovým konečným doporučením je investovat do návrhu prázdninového domu co nejméně práce a ne tolik práce.

Mnoho lidí přemýšlí takto: Musím pravidelně natírat okna, stále přemalovávat strop nebo kupovat nové nájezdy štěrku na příjezdovou cestu.

Modrý gauč osvěžuje venkovský styl

obývací pokoj dřevěný stůl modrý gauč nábytek v prázdninovém domě

Místo toho byste měli investovat například do plastových nebo hliníkových oken, obkladů pro vláknové palety a kompozitních podlah. Při navrhování prázdninového domu vydlážděte příjezdovou cestu nebo použijte zámkové cihly. Pokud se vydáte touto cestou, nakonec nejtěžší věc, kterou budete muset udělat, je rozhodnout se, co dát na gril. “

 Kuchyňského nábytku je celá řada

kuchyňská chata sporák židle nábytek v chatě

Doufejme, že tyto praktické nápady byly také vhodné pro vás a budou také použity v té či oné podobě ve vašem prázdninovém domě.

Prázdninový dům je většinou v lese

prázdný dům exteriér design bílé rostliny    Bílé skříňky a moderní sporák      bílý kuchyňský sporák nádobí nábytek v prázdninovém domě