Tkanina na ochranu soukromí z obkladů na balkon

Obklad balkonu má dvě důležité funkce – na jedné straně slouží jako ochrana před povětrnostními vlivy a větrem a na straně druhé promění balkon v příjemné, soukromé místo, kde jste chráněni před nežádoucími cizími lidmi. V tomto příspěvku najdete několik inspirativních a moderních nápadů na obložení balkonů a zjistíte, jaké materiály jsou pro tento účel nejlepší. Doufáme, že se vám naše návrhy budou líbit a doufáme, že si je rádi přečtete!

Moderní balkonový plášť opticky zvyšuje fasádu domu

Balkonové obklady nerezové panely

Balkonový obklad ze skla a hliníku

Ochranná clona na balkonový dřevěný obklad

Balkonový obklad z plastu chráněný proti povětrnostním vlivům a soukromí

Barevný skleněný balkonový obklad

Balkonový obklad moderní nápady plast

Balkonový obklad má ve skutečnosti ještě jeden důležitý úkol – vizuálně zvětšuje plochu balkonu a dodává fasádě atraktivnější vzhled. Na trhu je nespočet druhů dřeva, kovu, skla nebo plastu, které vyhovují každému domovu a vkusu, ale v tomto příspěvku se vám snažíme usnadnit výběr tím, že probereme všechny výhody a nevýhody potenciálních možností. Podívejte se na naše fotografie – mohly by vám dát více inspirativních nápadů a trochu vám vyjasnit představu o vysněném obložení balkonu. Zpravidla existují dva typy obložení balkonů – ty, které jsou postaveny přímo při stavbě balkonu (obvykle jsou pevné a stabilní a jsou vyrobeny z materiálů, jako je kov, dřevo nebo sklo), a ty, které jsou připevněny dodatečně ( ve většině případů z bambusu, textilu nebo plastu). Druhý typ obkladu není tak odolný, ale je flexibilní – když se nastěhujete do nového bytu, klidně byste si ho mohli vzít s sebou. Jakou možnost si přirozeně vyberete, závisí na tom, zda žijete v pronajatém bytě nebo ve svém vlastním domě. Pokud pronajímatel nesouhlasí s trvalým opláštěním, protože se tím mění fasáda budovy, máte stále možnost rohože ze dřeva, rafie nebo bambusu, kterou můžete snadno svázat sloupky zábradlí.

Látkový balkonový obklad

Originální obkladová látka na balkon

Pruhovaný vzor obkladové látky na balkon Červený látkový balkonový obklad s originálním vzhledem

Balkonový obklad moderní látka

Balkonový obklad z červené látky

Látka na balkonový obklad žlutý originální vzhled

Plášť vyrobený z látky je ve většině případů obzvláště robustní, snadno se čistí, je odolný vůči povětrnostním vlivům a má další výhodu – krásné vzory. Jak již bylo řečeno, ve srovnání s masivním dřevěným nebo kovovým obkladem se také velmi snadno připevňují – prostě ideální pro lidi s omezenými manuálními dovednostmi! Pokud je pro vás krásný vzhled na prvním místě, pak jsou látkové krytiny tou správnou volbou! Dnes jsou na trhu působivé fotografické motivy, které vypadají velmi realisticky. Barevný obklad vyrobený z látky není tou nejlepší možnou volbou, pokud jde o obrazovky ochrany soukromí. Ale pokud žijete v domě, kde je balkon vzadu a není vystaven zvědavým pohledům, jsou skvělým způsobem, jak zkrášlit balkonovou plochu.

Balkonový obklad a zábradlí ze dřeva, kovu nebo skla

Balkonový obklad ze dřeva

Balkonový obklad trvale stabilní kovové desky

Balkonový obklad dřevěná zástěna na ochranu soukromí

Balkonový obklad z kovové zástěny

Skleněná ochranná clona s barevným sklem

Balkonový obklad ze skla moderního vzhledu

Dřevěné a kovové obklady jsou obzvláště odolné a zaujmou neobvyklými konstrukcemi. To však obvykle vyžaduje profesionální montáž. Milovníci květin mohli dokonce vytvořit jakousi „zimní zahradu“ na balkoně tím, že se rozhodli pro obklady ze dřeva a skla nebo skla a kovu. Dřevěné obložení vypadá obzvláště přirozeně a má romantický nádech. Díky tomu jsou ideální pro fasády starších domů. Kovový obklad je často levnou alternativou k dřevěnému, ale není ani trochu odolný a robustní. Nové domy s moderními fasádami také často obsahují balkonové obklady vyrobené výhradně ze skla. Ačkoli tyto vypadají opravdu elegantně, měli byste se obejít bez určitých obrazovek ochrany osobních údajů. Z tohoto důvodu jsou skleněné obklady a zábradlí nejvhodnější pro vysoko položené balkony, které jsou daleko od zvědavých očí. Sklo jako materiál má další výhodu – neomezuje výhled z interiéru do okolní krajiny. Pokud je pro vás stejně důležitá dobrá ochrana soukromí a moderní vzhled, můžete se také rozhodnout pro tónovaná skla.