Zahradní design pro jednotný celkový obraz

V teplých měsících se zahrada a balkon přemění na druhý obývací pokoj. Kdo by nechtěl v létě chladit venku? “Krásná zahrada z tvé duše setře prach všedního dne”. S tímto vědomím každý sní o tom, že si po stresujícím dni užije několik příjemných hodin se skvělou knihou nebo sklenkou vína pod širým nebem. Vytvoření příjemné a útulné atmosféry na vlastní zahradě nebo balkoně je při navrhování venkovního prostoru nejdůležitější. Detaily, jako je osvětlení a dekorace, by v zahradním designu neměly být v žádném případě podceňovány, protože dávají obecnému obrazu určitou jistotu. Pokud máte jedno nebo více dětí a samozřejmě dostatek prostoru pro herní koutek, zajistěte jim skvělé hodiny hraní venku pod dohledem rodičů, kteří mohou poblíž pohodlně relaxovat.

Zahradní design – můj dům, moje zahrada, můj odpočinek

Zahradní design - můj dům, moje zahrada, můj odpočinek

Každý má svou vlastní představu o své vysněné zahradě. Pro někoho je zásadní bazén, jiný dává přednost zeleným plochám, pěkně vyzdobeným útulným grilem a posezením. Abyste z dostupné zahrady získali to nejlepší, měli byste při navrhování zahrady dodržovat několik základních pravidel:

  1. Vnímejte podmínky nemovitosti a rozdělte ji pod střechu, aby byl prostor optimálně využit a zůstalo co nejvíce volného místa.
  2. Zahrada by měla ladit s domem a představovat jednotný celkový obraz.
  3. Nechte plynout osobní preference, abyste dosáhli individuality a pohodlí.
  4. Vzhled je stejně důležitý jako funkčnost.

Ochranný plot k oddělení od vnějšího světa

Ochrana soukromí pro nežádoucí pozornost zvenčí

Jednoduchým a efektivním řešením, jak se chránit před nechtěnou pozorností, je dobrá ochrana soukromí na zahradě. Živé ploty nebo keře se často vysazují jako ochrana soukromí. Potřebujete však více prostoru, péče a trpělivosti, dokud rostliny nezprůhlední. Pokud nemůžete strávit tento čas a trpělivost, můžete získat flexibilní podložky na ochranu osobních údajů. Pro trvalou a dlouhodobou ochranu soukromí na zahradě slouží také pevné zástěny a ploty, které mohou být vyrobeny ze dřeva, plastu, kovu, hliníku, přírodních materiálů nebo skla. Takto si vytvoříte útočiště k relaxaci od prvního dne. Na své zahradě najdete mnoho nápadů a návrhů www.meingartenversand.de. I když zpočátku nemusíte jednat, podívejte se na produkty v obchodě a nechte se inspirovat. Zaručeně najdete pro svou zahradu dostatek kreativních nápadů a nápaditých možností designu.

Správný zahradní nábytek pro relaxaci

Zahradní nábytek pro stylový zahradní design

Poté, co je zaručena ochrana soukromí, přichází na řadu výběr zahradního nábytku. Ty by měly být zvoleny tak, aby byly pohodlné a trvanlivé. Stejně jako u vybavení obývacího pokoje existuje pro zahradní nábytek tolik různých stylů, materiálů a barev. Pokud jste předem přemýšleli o možnostech sezení a definovali styl, polštáře se téměř automaticky objeví. V horkých letních dnech je důležité mít možnost schovat se ve stínu před žhnoucími paprsky slunce. Pokud v blízkosti sedací části nejsou stromy, které by vrhaly příjemný stín, měli byste si pořídit vhodný slunečník.

Hrací koutek na zahradě – dětský sen

Děti si rády hrají venku na čerstvém vzduchu. Herní koutek ve vaší vlastní zahradě zajišťuje nejlepší zábavu pro děti. Nejlepší ze všeho je, že si tam vaše dítě může hrát samo, zatímco vy doma děláte něco jiného. Dobře krytá hrací plocha by měla být pro dítě především bezpečná a neškodná. Věnujte pozornost materiálům a vybírejte přírodní materiály nebo plasty, které byly zpracovány tak, aby byly zdravotně nezávadné. Hrací zařízení, které poskytuje dítěti pestrost a podporu rozvoje, je velmi zajímavé. Desky na ochranu před pádem jako podlaha ušetří dětem mnoho slz.

Zahradní dekorace pro to jisté něco v zahradním designu

Zahradní dekorace tomu něco dává

Zahradní dekorace je třešničkou na dortu pro zahradní design, abyste se ve své vlastní zahradě cítili opravdu pohodlně a uvolněně. Stejně jako v našem vlastním domě potřebujeme pár luceren, útulné polštáře a vše, co na zahradě vytváří romantickou a útulnou atmosféru. Krásné stylové secí stroje v kombinaci s odpovídajícími rostlinami vytvářejí celkový obraz, který lze transformovat v několika jednoduchých krocích. V zahradním designu, stejně jako v našem vlastním domě, mohou rostliny určit styl. Kromě různého vzhledu mohou mít rostliny také různé funkce. Očekáváme například konzumaci ovoce z ovocného stromu, květinová zahrada poskytne ve venkovním prostoru svěží květinovou vůni a od živého plotu se očekává, že bude fungovat jako obrazovka ochrany soukromí. „Na zahradě je spousta krásy a práce navždy“, takže pokud hledáte snadno udržovatelnou alternativu k časově náročné péči o květiny a louky, skalka je tou správnou volbou. To vám nejen ušetří spoustu práce, ale také spotřebuje mnohem méně vody. Shromážděte nápady, než začnete s návrhem zahrady. Popusťte uzdu své fantazii a udělejte ze svého obývacího pokoje na zahradě stylový a funkční nábytek, který ve vaší zahradě vytvoří pohodlí a zvláštní atmosféru.