Dodejte každé budově moderní vzhled pomocí panelů HPL

Pokud jde o rekonstrukci vašeho domu a osvěžení bytu, nebo když začnete stavět dům, o kterém jste snili, vyvstává mnoho otázek. Jaký vzhled přesně chcete a jak jej vytvoříte? Které materiály jsou nejkvalitnější a které jsou nejlevnější? A nejčastější otázka: jaký materiál je vhodný pro vaše konkrétní potřeby? Díky své skvělé funkčnosti a odolnosti jsou panely HPL v posledních letech používány stále více a není divu. V tomto příspěvku vysvětlíme důvody a usnadní vám výběr a řekne vám vše, co potřebujete vědět o listech HPL.

Jakým materiálem jsou panely HPL?

Vybírat můžete ze široké škály panelů HPL

Internet se hemží doporučeními pro panely HPL, ale bohužel není tolik informací o materiálu HPL. HPL je zkratka pro High Pressure Laminate, což znamená laminát lisovaný vysokým tlakem. Při výrobě HPL se používá speciální technologie, při které je několik vrstev papíru namočeno v melaminové pryskyřici. Poté, co pryskyřice ztvrdne, je výsledkem termosetový materiál, který vydrží až 180 ° C. Tato technologie přivádí vrstvy papíru do tvaru tlakem a teplem, přesněji řečeno: teplota může dosáhnout přes 120 ° C a tlak je minimálně 5 MPa, což odpovídá tlaku vody v hloubce 500 metrů. To, co bylo dosud řečeno, se týká pouze jádrové papírové vrstvy. HPL se však také skládá ze 2 komponent: dekorativního papíru a takzvaného průhledného překrytí. Toto jsou vrchní vrstvy, které dodávají panelům HPL konečný vzhled a přispívají k různorodému výběru barev a vzorů: od dřeva až po optiku z přírodního kamene. Takové jsou panely HPL pro vnitřní i venkovní použití perfektní rozhodnutí.

Výhody a nevýhody panelů HPL

Panely HPL: údržba vaší kuchyně nikdy nebyla tak snadná a praktická!

Jak již bylo zmíněno, materiál HPL je stabilní a odolný, takže je široce používán venku. Díky technologii výroby vysokého tlaku a tepla je tento materiál odolný proti poškrábání a nárazům. Jeho použití je široce rozšířeno v obložení stěn kancelářských budov, protože HPL může také dát moderní vzhled. Je tu ještě jedna výhoda: graffiti a fixy lze snadno a řádně odstranit vhodným čisticím prostředkem. Déšť, sluneční světlo, vlhkost nebo vítr nejsou pro HPL odolný vůči povětrnostním vlivům vůbec žádný problém. Potřebujete ale praktické rady, nejen pro venkovní prostor, ale i pro váš interiér? Pak jste tady správně. Pokud například hledáte materiál na desku stolu, HPL se snadno udržuje, je relativně odolný proti poškrábání, a proto je vysoce doporučován pro rodiny s dětmi. Povrch desek je také velmi hygienický a bez bakterií. Pro kuřáky je také dobrá zpráva: HPL je těžko vznětlivý a cigarety nemohou poškodit povrch talíře. V neposlední řadě je to skutečnost, že panely HPL jsou šetrné k životnímu prostředí, šetří zdroje a jsou recyklovatelné, a to je sotva možné a velmi obtížné dosáhnout s jinými materiály. Výhody lze shrnout následovně:

  • pružný
  • moderní vzhled každé budovy
  • odolná vůči povětrnostním vlivům a teplu
  • odolný proti poškrábání
  • jednoduchá péče
  • hygienický
  • zpomalovač hoření
  • šetrné k životnímu prostředí, šetřící zdroje a recyklovatelné

Jako vždy je třeba si uvědomit několik nevýhod. Použití materiálů nízké kvality může omezit vlastnosti látky. Pokud je povrch poškozen, může materiál v důsledku vlhkosti nabobtnat. Kromě toho se olejové nebo mastné skvrny obtížně odstraňují a je nutné je okamžitě setřít vlhkým hadříkem.

Panely HPL pro futuristický a minimalistický vzhled vaší fasády!

Panely HPL jsou skutečným univerzálem. Nabízejí širokou škálu barev a vzorů, pomocí kterých můžete popustit uzdu své fantazii a vytvořit vysněný vzhled každé budovy, nábytku nebo bytu. Díky preciznímu výběru materiálů, praktickému a levnému, je již možné osvěžit a opravdu okouzlit staré a nudné místnosti nebo fasády. Nečekejte déle a realizujte své nové nápady!

Díky své kvalitě jsou panely HPL ideální pro venkovní použití

Zapomeňte na barvy stěn a navrhněte svůj interiér pomocí panelů HPL!